پارس لانه در یک‌ نگاه

شرکت پارس لانه در سال ۱۳۶۲ با هدف توسعه خدمات ساخت و ساز در استان البرز تاسیس گردید. در ادامه با توسعه زیر ساخت ها و بهره گیری از متخصصین فنی و مهندسی ، این شرکت شروع به تولید بتن آماده و سازه های پیش ساخته بتنی نموده است.
شرکت پارس لانه، کلیه محصولات تولیدی خود را با رعایت تمام اصول اجرایی و استانداردها و آیین نامه های رسمی کشور تولید می کند. عمل آوری محصولات پیش ساخته بتنی با بهره‌گیری از تکنولوژی کیورینگ بخار ، به بهترین شکل ممکن صورت می گیرید، تا محصول نهایی از هر نظر نیاز مشتری را تامین کند.
در همین راستا ضمن ارائه خدمات گسترده در قالب قراردادهای متعدد با کارفرماهای دولتی و غیر دولتی، گواهینامه ها و تشویق نامه های ارزشمندی را از مبادی ذیربط در حوزه های تحقیق و تولید و پیمانکار اخذ نموده است این شرکت دارای صلاحیت پایه در رشته های ابنیه، راه سازی، تاسیسات برقی و مکانیکی از سازمان برنامه و بودجه می باشد.
اخذ گواهینامه های بین المللی مدیریت کیفیت، تعاملات سازنده و نزدیک با سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان آزمایشگاه همکار در زمینه “مواد افزودنی بتن، بتن آماده، سنگدانه، سیمان و غیره” همچنین اخذ گواهینامه های مختلف در حوزه فنی ، صلاحیت ایمنی ،صلاحیت پیمانکاری ، تعامل با دانشگاه به بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی با بهر ه گیری از فناوری های نوین از اهداف مهم پارس لانه است.
سیر رشد شرکت پارس لانه از بدو تاسیس تا کنون با اضافه شدن ایده های جدید در حوزه قطعات تولیدی و مقاومت و زیبایی آن در شهرها و روستاها که نتیجه همسو سازی فعالیت های تحقیقات با صنایع وابسته به توسعه و عمران کشور منجر شده و این فرایند همچنان ادامه دارد.
محوریت قراردادن امور علمی و پژوهشی در سند چشم انداز و فرآیندهای اجرائی شرکت باعث شده همواره بخش قابل توجهی از درآمد کل گروه به توسعه فیزیکی و تجهیزاتی مرکز علمی ، امور تحقیقاتی و صنعتی سازی مواد تکنولوژیک اختصاص یافته و با تجهیز آزمایشگاه های مصالح، روز آمد ترین امکانات تحقیقاتی، بستر خلق دانش و تبدیل آن به فناوری تحکیم شود.
این اقدامات کاملا پر سرعت علمی در مسیر صنعتی سازی با مطالعه دقیق نیازهای دریافت شده از جانب پروژه های هدف، بهره گیری از تجارب و اسناد تحقیقاتی موجود در مرکز تحقیقات شرکت و قابلیت های صنعتی گروه، توانمندی منحصر به فردی را برای جلب رضایت مشتریان حقیقی و حقوقی به وجود آورده است. همچنین، برگزاری نشست های علمی با دانشجویان و فرهیختگان، مسابقات استارت آپ دانشجویی و استفاده از ایده های برتر در تولید و سایر فعالیتهای پژوهشی باعث شده است تا محققین این شرکت به صورت مستمر در جشنواره ها و سمینارهای برجسته مورد تشویق و تقدیر قرار بگیرند.
پیشرفت و تعالی هر مجموعه متکی بر واحد تحقیق و توسعه آن می باشد. گروه فنی مهندسی پارس لانه بر اساس این تفکر، دارای واحد تحقیق و توسعه فعال و پویایی می باشد که علاوه بر بهینه سازی محصولات، مسئولیت شناخت و تولید دانش فنی محصولات جدید را بر عهده دارد.
این واحد به منظور ارتباط بین صنعت و دانشگاه، در طرح موضوع و روند اجرایی پایان نامه های دانشجویی در زمینه های مربوط به صنعت بتن همکاری دارد.
انجمن بتن ایران یکی از مراکز معتبر کشور در زمینه صنعت بتن می باشد که مجتمع تحقیقاتی تولیدی و پیمانکاری پارس لانه به عنوان عضو اصلی حضور دارد